sponsored links
Ne krahet e tua do jem - West Side Family
http://www.youtube.com/watch?v=4BRgZkaYB90Intro : Dm Bb F C A7 


  Dm       Bb        F        C    A7   Dm
e|-1-----0-3-1-0---1------0-3-1-0-1-5------5-8-6-5---3--------5-3-1-0-1--|
B|-----3---------3------3----------------6---------6------5-6------------|
G|---2----------------3----------------5----------------5----------------|
D|-----------------------------------------------------------------------|
A|-----------------------------------------------------------------------|
E|-----------------------------------------------------------------------|x2

 Dm
Ngrihesh fillon ecen kur gjunjet ty s`te mbajne
  Bb
Ti qan e brenda vetes, qesh pėr te mos u pare hey
F
Je derrmuar ti tani po zvarritesh
 C              A7 
Por ke kembe te forta ke filluar qe te rritesh


  Dm
Furtune ke para vetes po mbahesh pėrsėri
   Bb
Ti se di ēdo tė thotė por ke rrugėn ne marrezi
  F
Ne mes mbaron gjithēka si njė film qe sapo pritet
  C             A7
Ky film po vazhdon e ty s`te fshijnė dot me vitet


     Dm
Te shtrengoj fort te prek te puth ti e di
   Bb
Unė rrugėn prap vazhdoj po kam lot ne syt e mi
     F
Me dhemb zemra qe s`te kam por shpirt un ty te kam
   C               A7
Cdo ditė prap me ty lind dhe ėshtė fal teje qe unė jam


  Dm
Me ler te jem ti nese nesėr s`do tė jesh
  Bb
Me ler te shoh ne sy nėse sy nuk do tė kesh
  F
Me merr me jep force ne rrugėn time te di
     C          A7
Gjithė rrugėt e zemrės time ecin me ēojnė te tek ti       Dm
Ne krahet e tua te jem
    Bb
Kur me force mos te kem,
    F
Do tė vij e do tė mbaj shpirt
     C        A7
Gjer sa dhimbja te shkoj tej
    Dm
Syte e tu do tė jem
   Bb
Errėsirė tė mos ndejsh
    F
Do tė flas me zerin tėnd
    C       A7 
Te kam jete te kam pėrjete


       Dm
Ne krahet e tua te jem
   Bb
Perqafimin do ndjej
   F
Do jetoj me frymen tėnde
    C       A7
Sa dhe fundi frike te kete
    Dm
Dhe ne endrra mė vjen
    Bb
Per ēdo nate shpirti ndjen
    F
Doren tende ne trupin tim
     C        A7
M'perkedhel me merr me flet
      Bb
Per jetėn tone
       Dm
Ne krahet e tua do jem


     Dm
Flete te bardha shoh ne librin e jetes sime
     Bb
Si njė shpirt i burgosur qe mban frymen me kujtime
   F 
Me ndodh te jem pa ty neper turma i harruar
   C            A7
Njė njeri qe nuk jam me po dikur kam ekzistuar

   Dm
Jete kam nga buza jote me ty prane
    Bb
Une e ti ishim dikur perjetesisht te pandare
   F
Kur qeshje, qeshje dhe afroheshe pranė meje
 C         A7
Flisje, humbisja ne puthje me dehje

   Dm
Rrembeje qenien time gjithēka ishim dikur
    Bb
Do tė jemi prap bashke kurre mos thuaj kurre
 F
Fati gjithmone ecen per ku jo nuk e di
   C             A7
Por di qe rrugėt e zemeres sime me ēojnė tek tiIntro       Dm
Ne krahet e tua te jem
    Bb
Kur me force mos te kem,
    F
Do tė vij e do tė mbaj shpirt
     C        A7
Gjer sa dhimbja te shkoj tej
    Dm
Syte e tu do tė jem
   Bb
Errėsirė tė mos ndejsh
    F
Do tė flas me zerin tėnd
    C       A7 
Te kam jete te kam pėrjete


       Dm
Ne krahet e tua te jem
   Bb
Perqafimin do ndjej
   F
Do jetoj me frymen tėnde
    C       A7
Sa dhe fundi frike te kete
    Dm
Dhe ne endrra mė vjen
    Bb
Per ēdo nate shpirti ndjen
    F
Doren tende ne trupin tim
     C        A7
M'perkedhel me merr me flet
      Bb
Per jetėn tone
       Dm
Ne krahet e tua do jem
Show more
sponsored links
sponsored links